Ako zafarbiť vlasy doma

Ženy majú mnoho dôvodov na zmenu farby vlasov. Zmena partnera, snaha zapáčiť sa, ale veľa krát postačí len chuť na zmenu. Pre farbenie vlasov sa rozhodneme aj keď chceme len dofarbiť vyrastajúce šedivé vlasy, alebo oživiť už matnú farbu. Vlasy sú predsa korunou krásy, preto si na ich vzhľade dávajú ženy záležať.

růžové vlasy

Ako na farbenie.
Návod na farbenie vlasov nájdete v každej farbe. Dôkladne si ho prečítajte a postupujte podľa inštrukcií. To čo ale v návode nenájdete vám prezradíme teraz.

Trvalá farba, alebo tónovací šampón.
Ak ste sa rozhodli zmeniť farebný odtieň vsaďte radšej na tónovací šampón, ktorý sa z vlasov postupne vymýva. Po zafarbení šampónom budete môcť najlepšie zhodnotiť či vám novo zvolený odtieň pristane, alebo nie. Rozhodnutie, či zostanete pri pôvodnej farbe, alebo pri novom odtieni bude už len na vás.

Dĺžka farbenia.
Nepredlžujte dĺžku pôsobenia farby na vlasoch. Nezískate tak silnejší odtieň a ani výraznejší lesk vlasov. Miesto toho sa môže stať, že farba zmení odtieň. Nezabúdajte, že ide o zmes chemikálií, ktoré pôsobia na vlasy. Ak máte pri farbení pocit pálenia, alebo vám farba príliš zapácha prečítajte si jej zloženie. Dôvodom môže byť práve amoniak v kombinácii s vodou. Amoniak nájdete vo väčšine farieb, ale ak sa v predajni lepšie poobzeráte nájdete aj produkty, ktoré sú na olejovej báze, bez amoniaku.

Miešanie farieb.
Miešaniu rôznych odtieňov sa doma vyhnite. Na trhu je nepreberné množstvo rôznych farieb stačí si len vybrať tú, ktorá sa vám najviac páči. Pri kombinácii dvoch odtieňov v snahe dosiahnuť iný by to nemuselo dopadnúť podľa vašich predstáv.

barvení

Vhodný odtieň.
Ak ste sa rozhodli pre radikálnu zmenu farby zájdite radšej do kaderníctva. Čím je farebná zmena väčšia, tým viac chémie si to žiada….hlavne ak chcete byť z brunetky blondínou. Tento krok si vyžaduje vytiahnutie pôvodnej farby vlasov a následné zafarbenie na blond. Na domáce farbenie si zvoľte farbu o jeden – dva odtiene bledšiu či tmavšiu od vašej pôvodnej farby.